Gratulacje!

Osiągnęłaś próg 699 zł  i zdobądź kosmetyczkę w specjalnej cenie.

  Gratulacje!

  Osiągnęłaś próg 1299 zł i możesz dodać do kosmetyczki ręcznik w
  specjalnej cenie.

   Gratulacje!

   Osiągnęłaś próg 1299 zł i możesz dodać do ręcznika kosmetyczkę
   w specjalnej cenie.

    Gratulacje!

    Osiągnęłaś próg 1299 zł i zdobądź kosmetyczkę i ręcznik w specjalnej cenie.

     Szafa kapsułowa - czym jest, jak stworzyć?

     Szafa kapsułowa - czym jest, jak stworzyć?

     Jeśli zastanawiasz się, jak stworzyć garderobę kapsułową - ten artykuł Ci pomoże. Niektórzy mogą się obawiać, że garderoba kapsułowa jest bardziej jednorazowa lub nudna czy niemodna. Wszystko dlatego, że te same rzeczy nosisz po kilka razy i w różnych kombinacjach. Jak więc stworzyć kapsułową garderobę, która będzie funkcjonalna i modna? Sprawdź nasz poradnik.

     Garderoba kapsułowa - czym jest?

     Garderoba kapsułowa to kolekcja klasycznych elementów, które współgrają ze sobą w sposób wszechstronny, pozwalając Ci na tworzenie stylizacji z zaledwie kilku przedmiotów. Właścicielka butiku Susie Faux stworzyła termin "szafa kapsułowa" w latach 70-tych, aby opisać mieszane i dopasowane podstawy, a projektantka Donna Karan spopularyzowała ten termin w latach 80-tych, gdy wypuściła na rynek kapsułową kolekcję modnej odzieży roboczej. Szafa kapsułowa składa się z najbardziej niezbędnych elementów garderoby, które służą jako fundamenty Twojej szafy. Możesz tworzyć całe stylizacje, używając tylko garderoby kapsułowej, a także nakładać na siebie elementy kapsułowe z elementami sezonowymi i modnymi, fast-fashion. Czy ubieranie się rano wydaje Ci się trudniejszą decyzją niż myślisz, że powinno być? Czy Twoja szafa jest pełna ubrań, a mimo to zawsze masz wrażenie, że nie masz się w co ubrać? Ten artykuł jest dla Ciebie!

     Wiele osób kupuje ubrania bez zastanowienia, jak każdy element pasuje do ich garderoby. To może sprawić, że wybór stroju będzie wyzwaniem. Zamiast zaczynać dzień z problemem, stwórz garderobę kapsułową i spraw, by wybór stroju był prosty i udany za każdym razem! Garderoba kapsułowa to niewielka kolekcja elementów, które wzajemnie się uzupełniają i mogą być noszone zamiennie. Ta wyrafinowana garderoba składa się z neutralnych kolorów, ponadczasowych elementów, które nigdy nie wychodzą z mody. Mieszając i dopasowując różne elementy swojej wyselekcjonowanej garderoby, jesteś w stanie stworzyć wiele różnych strojów przy użyciu tej samej, ograniczonej liczby niezbędnych elementów garderoby. Termin capsule wardrobe został stworzony w latach 70. przez konsultantkę i autorkę Susie Faux. Założyła ona w Londynie butik odzieżowy o nazwie Wardrobe, aby zaopatrzyć kobiety w niezbędne elementy, które można było nosić razem na wiele sposobów i dzięki którym czuły się one pewne siebie. Ten trend mody jest ponownie w centrum uwagi, ponieważ popularność Marie Kondo ilustruje zwiększony nacisk na to, jak minimalizm, decluttering i celowy konsumpcjonizm mogą poprawić nasze życie.

     Szafa kapsułowa - zalety

     Inwestowanie w kolekcję kapsułową, która faktycznie pracuje dla Ciebie, sprawi, że poczujesz się pewnie podczas porannego szykowania się i pozwoli Ci znaleźć swój wygląd lub osobisty styl za pomocą naprawdę prostych stylizacji. Kompletna szafa kapsułowa przynosi kilka wspaniałych korzyści:

     Wszechstronność

     Piękno szafy kapsułowej polega na tym, że jest ona tak uniwersalna. Możesz mieszać i dopasowywać każdego dnia przez następne kilka lat i czuć się tak, jakbyś miała coś zupełnie świeżego. Każda pozycja w twojej szafie kapsułowej może być noszona z wieloma innymi kawałkami w twojej szafie i nie czuje się, jakby była widziana tysiąc razy.

     Prostota

     Posiadanie wszechstronnej szafy kapsułowej niezawodnych podstaw pomoże Ci ubrać się w krótszym czasie i uniknąć zmęczenia przez trudność decyzji. Pracując z minimalistyczną garderobą, możesz stać się swoim własnym stylistą, wymyślając pomysły na strój dla określonej liczby elementów.

     Długowieczność

     Chociaż twój styl może się zmienić z biegiem lat, szafa kapsułowa powinna działać dla każdego wieku. Przedmioty z Twojej kolekcji kapsułowej to inwestycje, które są ponadczasowe i które możesz nosić przez kolejne lata.

     Koniec trudnych decyzji

     Od momentu przebudzenia do końca dnia musisz podejmować niezliczone decyzje. Garderoba kapsułowa ułatwia podejmowanie decyzji, zapewniając Ci mniejszą liczbę ubrań do wyboru, z których wszystkie dobrze ze sobą współgrają i sprawiają, że czujesz się pewnie. Zamiast próbować wybierać spośród nieskończonej liczby ubrań, Twoja wyselekcjonowana garderoba ma ograniczoną liczbę elementów, które dobrze do siebie pasują.

     Zrównoważona szafa

     Inną bardzo cenioną korzyścią jest to, że minimalistyczna garderoba przekłada się na bardziej zrównoważoną garderobę. Jednym z założeń tego typu garderoby jest to, że kupujesz mniej artykułów odzieżowych, które są wyższej jakości, więc możesz je nosić dłużej i częściej, co ostatecznie jest lepsze dla planety. Zakupy w szafie kapsułowej są bardzo celowe i skutkują tylko wybranymi kilkoma sztukami, które będziesz nosić wiele razy.

     Oszczędność pieniędzy

     Oszczędność pieniędzy jest kolejnym atutem. Kiedy kupujesz kawałki odzieży celowo, zmniejszasz ilość zakupów, które musisz zrobić. Zamiast tego, każdy z tych artykułów odzieżowych może być noszony na wiele sposobów zapewniając, że będziesz je nosić regularnie. Dopracowana garderoba zapobiega wydawaniu pieniędzy na elementy, które będziesz nosić rzadko.

     Oszczędność czasu

     Ile czasu poświęcasz na zakupy ubrań w sklepach lub w Internecie? Przy tak wielu opcjach do wyboru, zawężenie wyboru może zająć godziny, a nie ma gwarancji, że będziesz nosić kupione rzeczy. Kapsułowa garderoba pozwala zaoszczędzić czas poprzez ukierunkowanie zakupów na dokładnie te elementy, których potrzebujesz. Nie tylko to, ale wybieranie każdego ranka stroju z przemyślanej szafy również skraca czas potrzebny na ubranie się rano.

     Minimalizacja stresu

     Czy kiedykolwiek ubrałaś się tylko po to, by poczuć potrzebę zmiany stroju wiele razy, ponieważ nic nie jest wygodne lub nie daje Ci pewności siebie, której pragniesz? Oto, gdzie jeszcze wyrafinowana garderoba przynosi Ci korzyści. Każdy element w Twojej kolekcji dobrze pasuje do innych elementów i dobrze się w nim czujesz. Kiedy Twoja szafa składa się z Twoich ulubionych elementów, nie możesz zrobić nic złego, a ubieranie się nie będzie już stresujące.

     Szafa kapsułowa składa się z niewielkiej kolekcji ulubionych ubrań, akcesoriów i butów. Nie ma ścisłej listy przedmiotów potrzebnych do stworzenia idealnej garderoby, zamiast tego jej zawartość różni się w zależności od osoby i powinna odzwierciedlać Twój osobisty styl. Budując swoją garderobę, lepiej rozwijać swoją estetykę. Zastanawiasz się, ile elementów potrzebujesz? Szafy kapsułkowe zazwyczaj mają od 25 do 50 sztuk, a ich rozmiary zależą od tego, ile miejsca masz w szafie, a także od tego, jak bardzo chcesz być kreatywny ze swoimi strojami.

     Bazowe elementy, na podstawie których stworzysz garderobę kapsułową znajdziesz w ofercie sklepu Bizuu. Postaw na elementy, takie jak sukienki polskich producentów, krótkie bluzki, czy spódnice.

     NEWSLETTER

     Bądź z nami na bieżąco!
     Dołącz do newslettera, aby otrzymywać aktualne informacje
     o nowościach oraz promocjach.

     Produkt niedostępny

     Wyślemy wiadomość e-mail, gdy produkt będzie ponownie dostępny.

     Dodaliśmy Twój adres e-mail do listy powiadomień o dostępności tego produktu.

     Administratorem państwa danych jest Bizuu Sp. z o.o. Sp.k., ul. Piekary 12/5, 61-823 Poznań.